Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / FPL Energy Vansycle LLC (WA)

FPL Energy Vansycle LLC (WA)

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 46.06, -118.917.

energia wiatrowaWashingtonStany Zjednoczone

FPL Energy Vansycle LLC (WA) — elektrownia o mocy 176.9 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: FPL Energy Vansycle LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 323 GWh może zasilić około 92k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2096 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2002 roku, ma około 24 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

176.9MW moc zainstalowana
323GWh zgłoszone / rok
92,171zasilanych gospodarstw
2002oddana do użytku (~24 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055560.

Stan danych

Znane dane

ObiektFPL Energy Vansycle LLC (WA) WRI
KrajStany Zjednoczone · Washington WRI
Współrzędne46.06, -118.917 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana176.9 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielFPL Energy Vansycle LLC WRI
Uruchomienie2002 WRI
GWh zgłoszone / rok323 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2096 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#212 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.61× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw92,171 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat10.9°C · HDD 2,819 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 176.9 MW, FPL Energy Vansycle LLC (WA) jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 361 GWh20132014: 368 GWh20142015: 319 GWh20152016: 382 GWh20162017: 312 GWh20172018: 384 GWh20182019: 323 GWh2019384 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: FPL Energy Vansycle LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 46.1°N.

10.9°Cśrednia roczna temperatura
2,819stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
254stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
414 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 3 °CFM: 7 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 18 °CJJ: 22 °CJA: 22 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 5 °CND: 1 °CD22 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 15% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 57/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
21.4°Csezonowa amplituda temperatur
383 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#212 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 46.06, -118.917 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest FPL Energy Vansycle LLC (WA)?

FPL Energy Vansycle LLC (WA) — elektrownia o mocy 176.9 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2002.

Ile energii elektrycznej wytwarza FPL Energy Vansycle LLC (WA)?

FPL Energy Vansycle LLC (WA) wytwarza około 323 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić FPL Energy Vansycle LLC (WA)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 92,171 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel FPL Energy Vansycle LLC (WA)?

Właściciel obiektu FPL Energy Vansycle LLC (WA) wskazany w danych: FPL Energy Vansycle LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.