Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / FPL Energy Ashtabula Wind LLC

FPL Energy Ashtabula Wind LLC

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: North Dakota, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 47.1294, -97.8853.

energia wiatrowaNorth DakotaStany Zjednoczone

FPL Energy Ashtabula Wind LLC — elektrownia o mocy 148.5 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: North Dakota, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: FPL Energy Ashtabula Wind LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 428 GWh może zasilić około 122k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2324 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2009 roku, ma około 17 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

148.5MW moc zainstalowana
428GWh zgłoszone / rok
122,142zasilanych gospodarstw
2009oddana do użytku (~17 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056919.

Stan danych

Znane dane

ObiektFPL Energy Ashtabula Wind LLC WRI
KrajStany Zjednoczone · North Dakota WRI
Współrzędne47.1294, -97.8853 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana148.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielFPL Energy Ashtabula Wind LLC WRI
Uruchomienie2009 WRI
GWh zgłoszone / rok428 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2324 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#309 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.19× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw122,142 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat4.7°C · HDD 4,961 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 148.5 MW, FPL Energy Ashtabula Wind LLC jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 466 GWh20132014: 532 GWh20142015: 484 GWh20152016: 507 GWh20162017: 514 GWh20172018: 480 GWh20182019: 428 GWh2019532 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: FPL Energy Ashtabula Wind LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 47.1°N.

4.7°Cśrednia roczna temperatura
4,961stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
154stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
370 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -14 °CJF: -10 °CFM: -4 °CMA: 6 °CAM: 13 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 20 °CAS: 14 °CSO: 7 °CON: -3 °CND: -11 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 102% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 94/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
35.2°Csezonowa amplituda temperatur
570 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#309 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 47.1294, -97.8853 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest FPL Energy Ashtabula Wind LLC?

FPL Energy Ashtabula Wind LLC — elektrownia o mocy 148.5 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: North Dakota, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2009.

Ile energii elektrycznej wytwarza FPL Energy Ashtabula Wind LLC?

FPL Energy Ashtabula Wind LLC wytwarza około 428 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić FPL Energy Ashtabula Wind LLC?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 122,142 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel FPL Energy Ashtabula Wind LLC?

Właściciel obiektu FPL Energy Ashtabula Wind LLC wskazany w danych: FPL Energy Ashtabula Wind LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.