E F Barrett

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 40.6167, -73.6479.

gazNew YorkStany Zjednoczoneturbina parowa

E F Barrett — elektrownia o mocy 669.2 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: National Grid Generation LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 1,424 GWh może zasilić około 407k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #943 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1964 roku, ma około 62 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

669.2MW moc zainstalowana
1,424GWh zgłoszone / rok
406,800zasilanych gospodarstw
1964oddana do użytku (~62 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0002511.

Stan danych

Znane dane

ObiektE F Barrett WRI
KrajStany Zjednoczone · New York WRI
Współrzędne40.6167, -73.6479 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana669.2 MW GEM · 2026 · L100000402109; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielNational Grid Generation LLC WRI
Uruchomienie1964 WRI
Technologiaturbina parowa WRI
GWh zgłoszone / rok1,424 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂569,520 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#943 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#427 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów5.52× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw406,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.0°C · HDD 2,664 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 42/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 376 MW dla E F Barrett power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000402109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 669.2 MW, E F Barrett jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako turbina parowa. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 1,154 GWh20132014: 1,519 GWh20142015: 1,538 GWh20152016: 1,615 GWh20162017: 1,358 GWh20172018: 1,436 GWh20182019: 1,424 GWh20192k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: National Grid Generation LLC. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 40.6°N.

12.0°Cśrednia roczna temperatura
2,664stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
485stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
4 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 8% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 54/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
24.2°Csezonowa amplituda temperatur
21 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#427 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.6167, -73.6479 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest E F Barrett?

E F Barrett — elektrownia o mocy 669.2 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1964.

Ile energii elektrycznej wytwarza E F Barrett?

E F Barrett wytwarza około 1,424 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić E F Barrett?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 406,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel E F Barrett?

Właściciel obiektu E F Barrett wskazany w danych: National Grid Generation LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.