Strona główna / Ameryka Południowa / Argentyna / CT ECOENERGIA (PETROBRAS)

CT ECOENERGIA (PETROBRAS)

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Buenos Aires, Argentyna. Współrzędne: -38.6871, -62.3961.

węgielBuenos AiresArgentyna

CT ECOENERGIA (PETROBRAS) — elektrownia o mocy 13.2 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Buenos Aires, Argentyna. Właściciel wskazany w danych: PETROBRAS ARGENTINA S.A.. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 17k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #200 spośród 274 elektrowni w Argentyna według mocy zainstalowanej. W kontekście, węgiel dostarcza około 1.8% energii elektrycznej Argentyna; krajowa sieć energetyczna średnio 346 gCO₂/kWh (41.6% niskoemisyjne) (2025).

13.2MW moc zainstalowana
16,518zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id ARG0000032.

Stan danych

Znane dane

ObiektCT ECOENERGIA (PETROBRAS) WRI
KrajArgentyna · Buenos Aires WRI
Współrzędne-38.6871, -62.3961 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana13.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielPETROBRAS ARGENTINA S.A. WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂57,816 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#200 / 274 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#10 / 10 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.04× · 361 MW · n=10 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw16,518 obliczone
Klimat15.2°C · HDD 1,440 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 35/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 13.2 MW, CT ECOENERGIA (PETROBRAS) jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Argentyna (361 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Argentyna

COSTANERA: 1,982 MW2kCOSTANERASAN NICOLAS: 675 MW675SAN NICOLASCENTRAL BAHIA BLANCA (PIEDRA BUENA) SA: 620 MW620CENTRAL BA…PUERTO NUEVO: 589 MW589PUERTO NUE…CENTRAL TERMICA GÜEMES SA: 361 MW361CENTRAL TE…Río Turbio power station: 240 MW240Río Turbio…SORRENTO: 226 MW226SORRENTOPILAR ZANICHELLI: 216 MW216PILAR ZANI…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: PETROBRAS ARGENTINA S.A..

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 38.7°S.

15.2°Cśrednia roczna temperatura
1,440stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
417stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
25 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 23 °CJF: 22 °CFM: 19 °CMA: 15 °CAM: 11 °CMJ: 8 °CJJ: 8 °CJA: 9 °CAS: 12 °CSO: 15 °CON: 18 °CND: 22 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 41% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 33/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
35/100wskaźnik surowości środowiska
15.0°Csezonowa amplituda temperatur
83 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#10 największa elektrownia węgiel spośród 10 w Argentyna według mocy.

Argentyna ma 10 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 5,128 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne -38.6871, -62.3961 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest CT ECOENERGIA (PETROBRAS)?

CT ECOENERGIA (PETROBRAS) — elektrownia o mocy 13.2 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Buenos Aires, Argentyna.

Ile gospodarstw domowych może zasilić CT ECOENERGIA (PETROBRAS)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 16,518 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel CT ECOENERGIA (PETROBRAS)?

Właściciel obiektu CT ECOENERGIA (PETROBRAS) wskazany w danych: PETROBRAS ARGENTINA S.A..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.