Croda Atlas Point CHP

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.6933, -75.5431.

odpadyDelawareStany Zjednoczone

Croda Atlas Point CHP — elektrownia o mocy 2.2 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Croda Inc.. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 10 GWh może zasilić około 2.8k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #8656 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2013 roku, ma około 13 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

2.2MW moc zainstalowana
10GWh zgłoszone / rok
2,800zasilanych gospodarstw
2013oddana do użytku (~13 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0059783.

Stan danych

Znane dane

ObiektCroda Atlas Point CHP WRI
KrajStany Zjednoczone · Delaware WRI
Współrzędne39.6933, -75.5431 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana2.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielCroda Inc. WRI
Uruchomienie2013 WRI
GWh zgłoszone / rok10 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#8656 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#496 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.33× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.4°C · HDD 2,544 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2.2 MW, Croda Atlas Point CHP jest poniżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2014: 17 GWh20142015: 16 GWh20152016: 16 GWh20162017: 13 GWh20172018: 12 GWh20182019: 10 GWh201917 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Croda Inc..

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.7°N.

12.4°Cśrednia roczna temperatura
2,544stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
534stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
9 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 6 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 3% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 51/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
24.3°Csezonowa amplituda temperatur
95 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#496 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.6933, -75.5431 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Croda Atlas Point CHP?

Croda Atlas Point CHP — elektrownia o mocy 2.2 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2013.

Ile energii elektrycznej wytwarza Croda Atlas Point CHP?

Croda Atlas Point CHP wytwarza około 10 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Croda Atlas Point CHP?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Croda Atlas Point CHP?

Właściciel obiektu Croda Atlas Point CHP wskazany w danych: Croda Inc..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.