Covanta Hempstead

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 40.7389, -73.5906.

odpadyNew YorkStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Covanta Hempstead — elektrownia o mocy 78.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Covanta Hempstead Company. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 542 GWh może zasilić około 155k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3107 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1989 roku, ma około 37 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 659,190 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 154k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

78.6MW moc zainstalowana
542GWh zgłoszone / rok
154,971zasilanych gospodarstw
659,190t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1989oddana do użytku (~37 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010642.

Stan danych

Znane dane

ObiektCovanta Hempstead WRI
KrajStany Zjednoczone · New York WRI
Współrzędne40.7389, -73.5906 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana78.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielCovanta Hempstead Company WRI
Uruchomienie1989 WRI
GWh zgłoszone / rok542 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂659,190 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3107 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#20 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów11.91× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw154,971 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.0°C · HDD 2,664 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 42/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 78.6 MW, Covanta Hempstead jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~659,190 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

154ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
88kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
11 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 559 GWh20132014: 575 GWh20142015: 574 GWh20152016: 573 GWh20162017: 594 GWh20172018: 594 GWh20182019: 542 GWh2019594 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Covanta Hempstead Company.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 40.7°N.

12.0°Cśrednia roczna temperatura
2,664stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
485stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
4 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 8% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 54/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
24.2°Csezonowa amplituda temperatur
21 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#20 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.7389, -73.5906 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Covanta Hempstead?

Covanta Hempstead — elektrownia o mocy 78.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: New York, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1989.

Ile energii elektrycznej wytwarza Covanta Hempstead?

Covanta Hempstead wytwarza około 542 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Covanta Hempstead?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 154,971 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Covanta Hempstead?

Właściciel obiektu Covanta Hempstead wskazany w danych: Covanta Hempstead Company.

Ile CO₂ emituje Covanta Hempstead?

Dla Covanta Hempstead modelowana emisja wynosi około 659,190 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.