Covanta Delaware Valley

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.8265, -75.3882.

odpadyPennsylvaniaStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Covanta Delaware Valley — elektrownia o mocy 90 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Covanta Delaware Valley LP. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 519 GWh może zasilić około 148k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2932 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1991 roku, ma około 35 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 754,790 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 176k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

90MW moc zainstalowana
519GWh zgłoszone / rok
148,200zasilanych gospodarstw
754,790t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1991oddana do użytku (~35 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010746.

Stan danych

Znane dane

ObiektCovanta Delaware Valley WRI
KrajStany Zjednoczone · Pennsylvania WRI
Współrzędne39.8265, -75.3882 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana90 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielCovanta Delaware Valley LP WRI
Uruchomienie1991 WRI
GWh zgłoszone / rok519 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂754,790 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2932 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#17 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów13.64× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw148,200 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.3°C · HDD 2,580 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 90 MW, Covanta Delaware Valley jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~754,790 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

176ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
101kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
13 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 560 GWh20132014: 547 GWh20142015: 594 GWh20152016: 604 GWh20162017: 645 GWh20172018: 629 GWh20182019: 519 GWh2019645 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Covanta Delaware Valley LP.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.8°N.

12.3°Cśrednia roczna temperatura
2,580stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
531stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
23 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 6 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 5% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 52/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
24.7°Csezonowa amplituda temperatur
93 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#17 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.8265, -75.3882 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Covanta Delaware Valley?

Covanta Delaware Valley — elektrownia o mocy 90 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1991.

Ile energii elektrycznej wytwarza Covanta Delaware Valley?

Covanta Delaware Valley wytwarza około 519 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Covanta Delaware Valley?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 148,200 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Covanta Delaware Valley?

Właściciel obiektu Covanta Delaware Valley wskazany w danych: Covanta Delaware Valley LP.

Ile CO₂ emituje Covanta Delaware Valley?

Dla Covanta Delaware Valley modelowana emisja wynosi około 754,790 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.