Chippewa Falls

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 44.9308, -91.3889.

energia wodnaWisconsinStany Zjednoczone

Chippewa Falls — elektrownia o mocy 21.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Northern States Power Co - Minnesota. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 86 GWh może zasilić około 25k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4584 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1928 roku, ma około 98 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

21.6MW moc zainstalowana
86GWh zgłoszone / rok
24,542zasilanych gospodarstw
1928oddana do użytku (~98 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0004000.

Stan danych

Znane dane

ObiektChippewa Falls WRI
KrajStany Zjednoczone · Wisconsin WRI
Współrzędne44.9308, -91.3889 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana21.6 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielNorthern States Power Co - Minnesota WRI
Uruchomienie1928 WRI
GWh zgłoszone / rok86 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4584 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#463 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.70× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw24,542 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat6.2°C · HDD 4,454 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 21.6 MW, Chippewa Falls jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 62 GWh20132014: 89 GWh20142015: 82 GWh20152016: 95 GWh20162017: 93 GWh20172018: 76 GWh20182019: 86 GWh201995 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 44.9°N.

6.2°Cśrednia roczna temperatura
4,454stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
175stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
296 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -12 °CJF: -8 °CFM: -1 °CMA: 7 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 21 °CJA: 20 °CAS: 15 °CSO: 8 °CON: 0 °CND: -8 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 81% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 90/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
32.8°Csezonowa amplituda temperatur
238 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#463 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Wissota · energia wodna · 39.4 MW · Wisconsin
  • Lafayette DPC Solar · energia słoneczna · 1 MW · Wisconsin
  • Wheaton · gaz · 247.1 MW · Wisconsin
  • Elk Mound · gaz · 71 MW · Wisconsin
  • Dells · energia wodna · 12.3 MW · Wisconsin
  • Jim Falls · energia wodna · 59.8 MW · Wisconsin

Lokalizacja

Współrzędne 44.9308, -91.3889 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Chippewa Falls?

Chippewa Falls — elektrownia o mocy 21.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1928.

Ile energii elektrycznej wytwarza Chippewa Falls?

Chippewa Falls wytwarza około 86 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Chippewa Falls?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 24,542 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Chippewa Falls?

Właściciel obiektu Chippewa Falls wskazany w danych: Northern States Power Co - Minnesota.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.