Chambéry

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Rhone-Alpes, Francja. Współrzędne: 45.5837, 5.9088.

biomasaRhone-AlpesFrancjaCO₂ zmierzone

Chambéry — elektrownia o mocy 10.3 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Rhone-Alpes, Francja. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 14k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #787 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Jej zmierzone emisje wynoszące 20,906 t CO₂/rok (EU ETS) odpowiadają około 4.9k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.8% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

10.3MW moc zainstalowana
14,178zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
20,906t CO₂ / rok (EU ETS)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024455.

Stan danych

Znane dane

ObiektChambéry WRI
KrajFrancja · Rhone-Alpes WRI
Współrzędne45.5837, 5.9088 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana10.3 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
Emisje CO₂20,906 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#787 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#35 / 158 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów3.55× · 2.9 MW · n=158 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw14,178 obliczone
Klimat10.2°C · HDD 2,918 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 27/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 10.3 MW, Chambéry jest znacznie powyżej mediana elektrowni biomasa w Francja (2.9 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

20,906 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

4.9ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
2.8kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
348ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Francja

Ivry-Paris XIII power station: 64 MW64Ivry-Paris…Issy-les-Moulineaux: 55 MW55Issy-les-M…Isséane Waste-To-Energy power station: 52 MW52Isséane Wa…Morcenx: 45 MW45MorcenxFos-sur-Mer: 40 MW40Fos-sur-MerGolbey power station: 38 MW38Golbey pow…Tarascon power station: 37 MW37Tarascon p…Alizay Paper Mill power station: 30 MW30Alizay Pap…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 45.6°N.

10.2°Cśrednia roczna temperatura
2,918stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
93stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
535 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 5 °CND: 2 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 19% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 60/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
18.5°Csezonowa amplituda temperatur
203 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#35 największa elektrownia biomasa spośród 158 w Francja według mocy.

Francja ma 158 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 1,184 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Chambéry · energia słoneczna · 1.3 MW · Rhone-Alpes
  • La Bridoire · energia wodna · 7 MW · Rhone-Alpes
  • Barraux · energia wodna · 1.2 MW · Rhone-Alpes
  • Pontcharra · energia wodna · 13.05 MW · Rhone-Alpes
  • Pontcharra · energia słoneczna · 1.4 MW · Rhone-Alpes
  • Brens-Virigin · energia wodna · 90 MW · Rhone-Alpes

Lokalizacja

Współrzędne 45.5837, 5.9088 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Chambéry?

Chambéry — elektrownia o mocy 10.3 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Rhone-Alpes, Francja.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Chambéry?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 14,178 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Ile CO₂ emituje Chambéry?

Chambéry zgłosiła około 20,906 ton CO₂ rocznie (EU ETS).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.