Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Cayuga Generating Station

Cayuga Generating Station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.923308, -87.427381.

węgielIndianaStany Zjednoczoneparametry podkrytyczne

Cayuga Generating Station — elektrownia o mocy 1,062 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Duke Energy Indiana LLC [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.3 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #570 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1970 roku, ma około 56 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1,062MW moc zainstalowana
1,329,017zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1970oddana do użytku (~56 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_cayuga_unite.

Stan danych

Znane dane

ObiektCayuga Generating Station GEM-coal
KrajStany Zjednoczone · Indiana GEM-coal
Współrzędne39.923308, -87.427381 GEM-coal
Paliwowęgiel GEM-coal
MW moc zainstalowana1,062 MW GEM · 2026 · L100000103880; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielDuke Energy Indiana LLC [100%] GEM-coal
Uruchomienie1970 GEM-coal
Technologiaparametry podkrytyczne GEM-coal

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂4,651,560 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#570 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#239 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.90× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,329,017 obliczone
Klimat11.2°C · HDD 2,960 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000103880; paliwo: GEM GCPT

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,062 MW, Cayuga Generating Station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry podkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Stany Zjednoczone

W A Parish: 3,953 MW4kW A ParishScherer: 3,564 MW4kSchererScherer Steam Generating Station: 3,564 MW4kScherer St…Bowen: 3,499 MW3kBowenPlant Bowen: 3,499 MW3kPlant BowenCrystal River Energy Complex: 3,448 MW3kCrystal Ri…Gibson: 3,340 MW3kGibsonGibson Generating Station: 3,340 MW3kGibson Gen…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Duke Energy Indiana LLC [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.9°N.

11.2°Cśrednia roczna temperatura
2,960stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
487stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
174 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -1 °CFM: 5 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 6 °CND: 0 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 20% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 62/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
27.7°Csezonowa amplituda temperatur
203 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#239 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.923308, -87.427381 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Cayuga Generating Station?

Cayuga Generating Station — elektrownia o mocy 1,062 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1970.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Cayuga Generating Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,329,017 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Cayuga Generating Station?

Właściciel obiektu Cayuga Generating Station wskazany w danych: Duke Energy Indiana LLC [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.