Camp Far West

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.0488, -121.317.

energia wodnaCaliforniaStany Zjednoczone

Camp Far West — elektrownia o mocy 7.2 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Sacramento Municipal Util Dist. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 30 GWh może zasilić około 8.4k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #6150 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1985 roku, ma około 41 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

7.2MW moc zainstalowana
30GWh zgłoszone / rok
8,428zasilanych gospodarstw
1985oddana do użytku (~41 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0000531.

Stan danych

Znane dane

ObiektCamp Far West WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne39.0488, -121.317 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana7.2 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielSacramento Municipal Util Dist WRI
Uruchomienie1985 WRI
GWh zgłoszone / rok30 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6150 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#750 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.90× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw8,428 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat16.6°C · HDD 1,290 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 7.2 MW, Camp Far West jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 13 GWh20132014: 6 GWh20142015: 5 GWh20152016: 28 GWh20162017: 40 GWh20172018: 25 GWh20182019: 30 GWh201940 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Sacramento Municipal Util Dist. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 39.0°N.

16.6°Cśrednia roczna temperatura
1,290stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
797stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
111 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 8 °CJF: 10 °CFM: 12 °CMA: 15 °CAM: 19 °CMJ: 23 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 23 °CSO: 18 °CON: 12 °CND: 8 °CD26 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 48% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 30/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
18.0°Csezonowa amplituda temperatur
189 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#750 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.0488, -121.317 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Camp Far West?

Camp Far West — elektrownia o mocy 7.2 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1985.

Ile energii elektrycznej wytwarza Camp Far West?

Camp Far West wytwarza około 30 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Camp Far West?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 8,428 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Camp Far West?

Właściciel obiektu Camp Far West wskazany w danych: Sacramento Municipal Util Dist.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.