Strona główna / Europa / Hiszpania / BOLARQUE I GRUPO 1

BOLARQUE I GRUPO 1

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Castille-La Mancha, Hiszpania. Współrzędne: 40.419, -2.9226.

energia wodnaCastille-La ManchaHiszpania

BOLARQUE I GRUPO 1 — elektrownia o mocy 27.9 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Castille-La Mancha, Hiszpania. Właściciel wskazany w danych: GAS NATURAL FENOSA GENERACION S.L.U.. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 28k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #467 spośród 899 elektrowni w Hiszpania według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1954 roku, ma około 72 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 11.4% energii elektrycznej Hiszpania; krajowa sieć energetyczna średnio 154 gCO₂/kWh (74.6% niskoemisyjne) (2025).

27.9MW moc zainstalowana
27,931zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1954oddana do użytku (~72 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006266.

Stan danych

Znane dane

ObiektBOLARQUE I GRUPO 1 WRI
KrajHiszpania · Castille-La Mancha WRI
Współrzędne40.419, -2.9226 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana27.9 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielGAS NATURAL FENOSA GENERACION S.L.U. WRI
Uruchomienie1954 WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#467 / 899 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#93 / 124 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.51× · 55.2 MW · n=124 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw27,931 obliczone
Klimat13.1°C · HDD 2,207 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 29/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 27.9 MW, BOLARQUE I GRUPO 1 jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Hiszpania (55.2 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wodna w Hiszpania

ALDEADAVILA II 2: 1,226 MW1kALDEADAVIL…JOSE M ORIOL GRUPO 4: 953 MW953JOSE M ORI…La Muela II Grupo 4: 882 MW882La Muela I…VILLARINO 4: 851 MW851VILLARINO 4LA MUELA CORTES 1: 634 MW634LA MUELA C…SAUCELLE II 1: 516 MW516SAUCELLE I…CEDILLO 3: 500 MW500CEDILLO 3San Esteban II Grupo 1: 438 MW438San Esteba…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 40.4°N.

13.1°Cśrednia roczna temperatura
2,207stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
421stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
829 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 5 °CJF: 6 °CFM: 9 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 20 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 5 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 10% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 46/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
29/100wskaźnik surowości środowiska
19.0°Csezonowa amplituda temperatur
239 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#93 największa elektrownia energia wodna spośród 124 w Hiszpania według mocy.

Hiszpania ma 124 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 15,680 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.419, -2.9226 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest BOLARQUE I GRUPO 1?

BOLARQUE I GRUPO 1 — elektrownia o mocy 27.9 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Castille-La Mancha, Hiszpania, oddana do użytku w 1954.

Ile gospodarstw domowych może zasilić BOLARQUE I GRUPO 1?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 27,931 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel BOLARQUE I GRUPO 1?

Właściciel obiektu BOLARQUE I GRUPO 1 wskazany w danych: GAS NATURAL FENOSA GENERACION S.L.U..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.