Bluewater

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Ontario, Kanada. Współrzędne: 43.4846, -81.6282.

energia wiatrowaOntarioKanadalokalizacja lądowa

Bluewater — elektrownia o mocy 59.2 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Ontario, Kanada. Właściciel wskazany w danych: Varna Wind LP. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 50k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #390 spośród 1,210 elektrowni w Kanada według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2014 roku, ma około 12 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 7.9% energii elektrycznej Kanada; krajowa sieć energetyczna średnio 191 gCO₂/kWh (77.0% niskoemisyjne) (2025).

59.2MW moc zainstalowana
50,377zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2014oddana do użytku (~12 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CAN0007686.

Stan danych

Znane dane

ObiektBluewater WRI
KrajKanada · Ontario WRI
Współrzędne43.4846, -81.6282 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana59.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielVarna Wind LP WRI
Uruchomienie2014 WRI
Technologialokalizacja lądowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#390 / 1210 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#80 / 241 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.47× · 24 MW · n=241 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw50,377 obliczone
Klimat7.5°C · HDD 3,929 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 59.2 MW, Bluewater jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Kanada (24 MW). Technicznie jest opisywana jako lokalizacja lądowa. Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Kanada

Lac-Alfred: 300 MW300Lac-AlfredBlackspring Ridge: 299 MW299Blacksprin…K2 Wind: 270 MW270K2 WindSouth Kent: 270 MW270South KentWest Lincoln Niagara Region Wind Farm: 230 MW230West Linco…Rivière du Moulin 2: 200 MW200Rivière du…Wolfe Island: 198 MW198Wolfe Isla…Prince: 189 MW189Prince

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Varna Wind LP.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 43.5°N.

7.5°Cśrednia roczna temperatura
3,929stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
129stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
251 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -6 °CFM: -1 °CMA: 6 °CAM: 12 °CMJ: 18 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 10 °CON: 4 °CND: -2 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 60% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 83/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
26.7°Csezonowa amplituda temperatur
31 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#80 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 241 w Kanada według mocy.

Kanada ma 241 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 12,127 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Grand Bend · energia wiatrowa · 99.3 MW · Ontario
  • Goshen · energia wiatrowa · 102.4 MW · Ontario
  • St. Columban · energia wiatrowa · 33 MW · Ontario
  • Bornish · energia wiatrowa · 73 MW · Ontario
  • Kingsbridge 1 · energia wiatrowa · 39.6 MW · Ontario
  • Jericho · energia wiatrowa · 149 MW · Ontario

Lokalizacja

Współrzędne 43.4846, -81.6282 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Bluewater?

Bluewater — elektrownia o mocy 59.2 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Ontario, Kanada, oddana do użytku w 2014.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Bluewater?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 50,377 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Bluewater?

Właściciel obiektu Bluewater wskazany w danych: Varna Wind LP.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.