Strona główna / Europa / Niemcy / Biomasse-Heizkraftwerk Malchin

Biomasse-Heizkraftwerk Malchin

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Mecklenburg-Vorpommern, Niemcy. Współrzędne: 53.7419, 12.783.

biomasaMecklenburg-VorpommernNiemcyCO₂ zmierzone

Biomasse-Heizkraftwerk Malchin — elektrownia o mocy 9.8 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Mecklenburg-Vorpommern, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: envia THERM GmbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 13k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #883 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2003 roku, ma około 23 lat — stosunkowo nowoczesna. Jej zmierzone emisje wynoszące 27 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 6 samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, biomasa dostarcza około 10.1% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

9.8MW moc zainstalowana
13,490zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
27t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
2003oddana do użytku (~23 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005596.

Stan danych

Znane dane

ObiektBiomasse-Heizkraftwerk Malchin WRI
KrajNiemcy · Mecklenburg-Vorpommern WRI
Współrzędne53.7419, 12.783 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana9.8 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
Właścicielenvia THERM GmbH WRI
Uruchomienie2003 WRI
Emisje CO₂27 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#883 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#70 / 73 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.50× · 19.7 MW · n=73 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw13,490 obliczone
Klimat8.2°C · HDD 3,564 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 29/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 9.8 MW, Biomasse-Heizkraftwerk Malchin jest poniżej mediana elektrowni biomasa w Niemcy (19.7 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

27 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

6samochodów osobowych jeżdżących przez rok
4roczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
450sadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Niemcy

Zolling power station: 528 MW528Zolling po…Stendal Mill power station: 140 MW140Stendal Mi…Zellstoff Stendal GmbH: 139 MW139Zellstoff …Stora Enso Maxau: 78 MW78Stora Enso…Oberhausen Niederrhein power station: 75 MW75Oberhausen…EVI Abfallverwertung power station: 70 MW70EVI Abfall…MVA Heringen power station: 64 MW64MVA Hering…SCA Mannheim: 59 MW59SCA Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: envia THERM GmbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 53.7°N.

8.2°Cśrednia roczna temperatura
3,564stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
67 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -1 °CJF: 0 °CFM: 3 °CMA: 7 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: 1 °CD17 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 45% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 77/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
29/100wskaźnik surowości środowiska
17.9°Csezonowa amplituda temperatur
128 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#70 największa elektrownia biomasa spośród 73 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 73 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 2,477 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Kummerow · energia słoneczna · 5.7 MW · Mecklenburg-Vorpommern
  • Groß Roge C1 · energia słoneczna · 9.3 MW · Mecklenburg-Vorpommern
  • Jabel · energia słoneczna · 17.3 MW · Mecklenburg-Vorpommern
  • Gnoien Solar Power Plant · energia słoneczna · 6.4 MW · Mecklenburg-Vorpommern
  • Hohen Wangelin A · energia słoneczna · 13 MW · Mecklenburg-Vorpommern
  • Woggersin · energia słoneczna · 5.5 MW · Mecklenburg-Vorpommern

Lokalizacja

Współrzędne 53.7419, 12.783 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Biomasse-Heizkraftwerk Malchin?

Biomasse-Heizkraftwerk Malchin — elektrownia o mocy 9.8 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Mecklenburg-Vorpommern, Niemcy, oddana do użytku w 2003.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Biomasse-Heizkraftwerk Malchin?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 13,490 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Biomasse-Heizkraftwerk Malchin?

Właściciel obiektu Biomasse-Heizkraftwerk Malchin wskazany w danych: envia THERM GmbH.

Ile CO₂ emituje Biomasse-Heizkraftwerk Malchin?

Biomasse-Heizkraftwerk Malchin zgłosiła około 27 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.