Strona główna / Europa / Niemcy / AVA Velsen

AVA Velsen

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Saarland, Niemcy. Współrzędne: 49.2139, 6.8345.

odpadySaarlandNiemcyCO₂ modelowane

AVA Velsen — elektrownia o mocy 15.8 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Saarland, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: AVA Velsen GmbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 22k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #664 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1997 roku, ma około 29 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 186,420 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 43k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

15.8MW moc zainstalowana
21,749zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
186,420t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1997oddana do użytku (~29 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005581.

Stan danych

Znane dane

ObiektAVA Velsen WRI
KrajNiemcy · Saarland WRI
Współrzędne49.2139, 6.8345 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana15.8 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielAVA Velsen GmbH WRI
Uruchomienie1997 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂186,420 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#664 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#42 / 68 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.70× · 22.5 MW · n=68 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw21,749 obliczone
Klimat9.4°C · HDD 3,117 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 15.8 MW, AVA Velsen jest poniżej mediana elektrowni odpady w Niemcy (22.5 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~186,420 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

43ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
25kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
3.1 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami odpady w Niemcy

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: AVA Velsen GmbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.2°N.

9.4°Cśrednia roczna temperatura
3,117stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
8stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
262 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 5 °CND: 2 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 27% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 66/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
17.2°Csezonowa amplituda temperatur
352 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#42 największa elektrownia odpady spośród 68 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 68 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 1,698 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.2139, 6.8345 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest AVA Velsen?

AVA Velsen — elektrownia o mocy 15.8 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Saarland, Niemcy, oddana do użytku w 1997.

Ile gospodarstw domowych może zasilić AVA Velsen?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 21,749 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel AVA Velsen?

Właściciel obiektu AVA Velsen wskazany w danych: AVA Velsen GmbH.

Ile CO₂ emituje AVA Velsen?

Dla AVA Velsen modelowana emisja wynosi około 186,420 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.