Auke Bay

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 58.3875, -134.6446.

ropaAlaskaStany Zjednoczone

Auke Bay — elektrownia o mocy 36.2 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Alaska Electric Light&Power Co. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 27k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #4057 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1993 roku, ma około 33 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, ropa dostarcza około 0.7% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

36.2MW moc zainstalowana
27,181zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1993oddana do użytku (~33 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007250.

Stan danych

Znane dane

ObiektAuke Bay WRI
KrajStany Zjednoczone · Alaska WRI
Współrzędne58.3875, -134.6446 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana36.2 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielAlaska Electric Light&Power Co WRI
Uruchomienie1993 WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂71,350 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#4057 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#142 / 902 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów5.03× · 7.2 MW · n=902 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw27,181 obliczone
Klimat4.4°C · HDD 4,947 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 23/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 36.2 MW, Auke Bay jest znacznie powyżej mediana elektrowni ropa w Stany Zjednoczone (7.2 MW). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20190 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Alaska Electric Light&Power Co.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: subarktyczny (borealny) (Köppen Dfc). Szerokość geograficzna: 58.4°N.

4.4°Cśrednia roczna temperatura
4,947stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
364 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: -2 °CFM: 0 °CMA: 3 °CAM: 7 °CMJ: 11 °CJJ: 13 °CJA: 12 °CAS: 9 °CSO: 5 °CON: 0 °CND: -2 °CD13 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 101% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 94/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
23/100wskaźnik surowości środowiska
16.0°Csezonowa amplituda temperatur
142 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#142 największa elektrownia ropa spośród 902 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 902 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 40,022 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 58.3875, -134.6446 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Auke Bay?

Auke Bay — elektrownia o mocy 36.2 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1993.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Auke Bay?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 27,181 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Auke Bay?

Właściciel obiektu Auke Bay wskazany w danych: Alaska Electric Light&Power Co.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.