Arsac

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Aquitaine, Francja. Współrzędne: 44.9837, -0.7447.

energia słonecznaAquitaineFrancjaPV

Arsac — elektrownia o mocy 48.2 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Aquitaine, Francja. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 21k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #175 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 5.6% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

48.2MW moc zainstalowana
20,508zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1023947.

Stan danych

Znane dane

ObiektArsac WRI
KrajFrancja · Aquitaine WRI
Współrzędne44.9837, -0.7447 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana48.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
TechnologiaPV WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#175 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#10 / 817 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów17.85× · 2.7 MW · n=817 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw20,508 obliczone
Klimat13.1°C · HDD 1,943 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 84 MW dla Arsac solar farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 48.2 MW, Arsac jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Francja (2.7 MW). Technicznie jest opisywana jako PV. Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia słoneczna w Francja

Cestas: 300 MW300CestasLes Mées: 95 MW95Les MéesGréoux-les-Bains: 82 MW82Gréoux-les…Rosières-en-Haye: 79 MW79Rosières-e…Salaunes: 73 MW73SalaunesFontenet: 65 MW65FontenetLosse: 63 MW63LosseMassangis: 56 MW56Massangis

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 45.0°N.

13.1°Cśrednia roczna temperatura
1,943stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
168stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
14 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 6 °CJF: 7 °CFM: 9 °CMA: 12 °CAM: 15 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 18 °CSO: 14 °CON: 9 °CND: 7 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 21% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 42/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
14.4°Csezonowa amplituda temperatur
62 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#10 największa elektrownia energia słoneczna spośród 817 w Francja według mocy.

Francja ma 817 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 5,030 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 44.9837, -0.7447 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Arsac?

Arsac — elektrownia o mocy 48.2 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Aquitaine, Francja.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Arsac?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 20,508 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.