Strona główna / Europa / Belgia / Antwerp Power Station

Antwerp Power Station

Elektrownia węgiel w Antwerp, Belgia. Przybliżona lokalizacja 51.219216, 4.402882.

węgielAntwerpBelgia

Antwerp Power Station to węgiel elektrownia o mocy 1,100 MW w Antwerp, Belgia. Obsługiwana przez E.ON SE [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.4 million gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #5 spośród 95 elektrowni w Belgia według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2010 roku, ma około 16 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, węgiel dostarcza około 0.0% energii elektrycznej Belgia; krajowa sieć energetyczna średnio 150 gCO₂/kWh (72.0% niskoemisyjne) (2025).

1,100MW moc zainstalowana
1,376,571zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2010oddana do użytku (~16 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_antwerp_belgi.

Stan danych

Znane dane

ObiektAntwerp Power Station GEM-coal
KrajBelgia · Antwerp GEM-coal
Współrzędne51.219216, 4.402882 GEM-coal
Paliwowęgiel GEM-coal
MW moc zainstalowana1,100 MW GEM GCPT; rekord źródłowy
WłaścicielE.ON SE [100%] GEM-coal
Uruchomienie2010 GEM-coal

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂4,818,000 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#5 / 95 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1 / 7 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.31× · 255 MW · n=7 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,376,571 obliczone
Klimat10.4°C · HDD 2,761 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 28/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: GEM GCPT; paliwo: GEM GCPT

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,100 MW, Antwerp Power Station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Belgia (255 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Belgia

Antwerp Power Station: 1,100 MW1kAntwerp Po…Ruien power station: 550 MW550Ruien powe…LANGERLO 1: 470 MW470LANGERLO 1Mol power station: 255 MW255Mol power …Amercoeur power station: 252 MW252Amercoeur …Monceau-Sur-Sambre power station: 216 MW216Monceau-Su…Farciennes power station: 202 MW202Farciennes…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Obsługiwana przez E.ON SE [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia coal spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Leży w klimacie temperate oceanic (Köppen Cfb) — półkula Północna, szerokość geograficzna 51.2°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

10.4°Cśrednia roczna temperatura
2,761stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
9 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 4 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 12% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 56/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest humidity / wetness.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
28/100wskaźnik surowości środowiska
14.4°Csezonowa amplituda temperatur
89 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1 największa elektrownia węgiel spośród 7 w Belgia według mocy.

Belgia ma 7 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 3,045 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 51.219216, 4.402882 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Antwerp Power Station?

Antwerp Power Station to elektrownia 1,100 MW węgiel w regionie Antwerp, Belgia, oddana do użytku w 2010.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Antwerp Power Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,376,571 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto eksploatuje Antwerp Power Station?

Antwerp Power Station jest eksploatowany przez E.ON SE [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.