Anderson

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 40.0529, -85.7389.

gazIndianaStany ZjednoczoneOCGT

Anderson — elektrownia o mocy 168.7 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Indiana Municipal Power Agency. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 6 GWh może zasilić około 1.8k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2145 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1998 roku, ma około 28 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

168.7MW moc zainstalowana
6GWh zgłoszone / rok
1,800zasilanych gospodarstw
1998oddana do użytku (~28 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007336.

Stan danych

Znane dane

ObiektAnderson WRI
KrajStany Zjednoczone · Indiana WRI
Współrzędne40.0529, -85.7389 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana168.7 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielIndiana Municipal Power Agency WRI
Uruchomienie1998 WRI
TechnologiaOCGT WRI
GWh zgłoszone / rok6 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂2,520 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#2145 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#975 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.39× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat10.3°C · HDD 3,150 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 86 MW dla Anderson power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 168.7 MW, Anderson jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako OCGT. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 7 GWh20132014: 7 GWh20142015: 11 GWh20152016: 12 GWh20162017: 9 GWh20172018: 7 GWh20182019: 6 GWh201912 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Indiana Municipal Power Agency. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 40.1°N.

10.3°Cśrednia roczna temperatura
3,150stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
360stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
305 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -2 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 5 °CND: -1 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 28% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 67/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
26.9°Csezonowa amplituda temperatur
227 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#975 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.0529, -85.7389 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Anderson?

Anderson — elektrownia o mocy 168.7 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1998.

Ile energii elektrycznej wytwarza Anderson?

Anderson wytwarza około 6 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Anderson?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Anderson?

Właściciel obiektu Anderson wskazany w danych: Indiana Municipal Power Agency.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.