Almond Power Plant

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 37.5744, -120.985.

gazCaliforniaStany ZjednoczoneOCGT

Almond Power Plant — elektrownia o mocy 223.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Turlock Irrigation District. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 282 GWh może zasilić około 81k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #1848 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2008 roku, ma około 18 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

223.5MW moc zainstalowana
282GWh zgłoszone / rok
80,571zasilanych gospodarstw
2008oddana do użytku (~18 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007315.

Stan danych

Znane dane

ObiektAlmond Power Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne37.5744, -120.985 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana223.5 MW GEM · 2026 · L100000402333; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielTurlock Irrigation District WRI
Uruchomienie2008 WRI
TechnologiaOCGT WRI
GWh zgłoszone / rok282 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂112,800 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#1848 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#888 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.84× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw80,571 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat16.1°C · HDD 1,323 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 31/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000402333; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 223.5 MW, Almond Power Plant jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako OCGT. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 161 GWh20132014: 218 GWh20142015: 197 GWh20152016: 112 GWh20162017: 182 GWh20172018: 170 GWh20182019: 282 GWh2019282 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Turlock Irrigation District. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 37.6°N.

16.1°Cśrednia roczna temperatura
1,323stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
645stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
24 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 7 °CJF: 10 °CFM: 13 °CMA: 16 °CAM: 19 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 22 °CSO: 18 °CON: 12 °CND: 7 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 46% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 31/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~1% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
31/100wskaźnik surowości środowiska
17.1°Csezonowa amplituda temperatur
162 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#888 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.5744, -120.985 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Almond Power Plant?

Almond Power Plant — elektrownia o mocy 223.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2008.

Ile energii elektrycznej wytwarza Almond Power Plant?

Almond Power Plant wytwarza około 282 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Almond Power Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 80,571 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Almond Power Plant?

Właściciel obiektu Almond Power Plant wskazany w danych: Turlock Irrigation District.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.