Ev / Asya / Vietnam / Çimento fabrikaları / Vissai Do Luong Cement Plant

Vissai Do Luong Cement Plant

Çimento fabrikası, Vietnam. Yaklaşık konum 18.93882, 105.35291.

Çimento fabrikasıVietnamCO₂ tahmini (modellenmiş)

Vissai Do Luong Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Belirtilen kapasitesi 8 800 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Song Lam Cement JSC kayıtlıdır. Vietnam için kapasite sıralamasında 29 çimento fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 132 955 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 730 300 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

8 800 000t çimento
3 132 955t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#3CO₂ sıralaması — Vietnam
0.36tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439362.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Vissai Do Luong Cement Plant için bildirilen kapasite 8 800 000 t çimento; bu değer Vietnam içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (2 052 371 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 132 955 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

730 300binek otomobilin bir yıllık emisyonu
420 500konutun yıllık enerji tüketimi
52 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Vietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t çimento10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t çimento8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t çimento5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t çimento4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t çimento4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t çimento3.8MBim Son Ce…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Song Lam Cement JSC.

Yerel iklim

Vissai Do Luong Cement Plant, kuzey yarımkürede 18.9°N enleminde, tropikal muson bir iklim bölgesinde (Köppen Am) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~28°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal muson: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
49/100çevresel şiddet endeksi
10.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
46 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Vietnam için belirtilen kapasiteye göre 29 çimento fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 18.93882, 105.35291. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Vissai Do Luong Cement Plant ne tür bir tesistir?

Vissai Do Luong Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Vissai Do Luong Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Vissai Do Luong Cement Plant için 8 800 000 t çimento kapasite bildirir.

Vissai Do Luong Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 132 955 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Vietnam'deki tesisler arasında #3 sırada yer alıyor.

Vissai Do Luong Cement Plant nerede bulunur?

Vissai Do Luong Cement Plant, Vietnam ülkesinde, yaklaşık 18.93882, 105.35291 konumunda.

Veri setinde Vissai Do Luong Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Song Lam Cement JSC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.