Ev / Asya / Vietnam / Çimento fabrikaları / Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant

Çimento fabrikası, Vietnam. Yaklaşık konum 19.37673, 105.65989.

Çimento fabrikasıVietnamCO₂ tahmini (modellenmiş)

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Belirtilen kapasitesi 3 600 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Cong Thanh Cement JSC kayıtlıdır. Vietnam için kapasite sıralamasında 29 çimento fabrikası arasında 9. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 442 453 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 336 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %11 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 600 000t çimento
1 442 453t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#15CO₂ sıralaması — Vietnam
0.40tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439379.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant için bildirilen kapasite 3 600 000 t çimento; bu değer Vietnam içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (2 052 371 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 442 453 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

336 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
193 600konutun yıllık enerji tüketimi
24 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Vietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t çimento10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t çimento8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t çimento5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t çimento4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t çimento4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t çimento3.8MBim Son Ce…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Cong Thanh Cement JSC. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant, kuzey yarımkürede 19.4°N enleminde, tropikal muson bir iklim bölgesinde (Köppen Am) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~28°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal muson: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
51/100çevresel şiddet endeksi
11.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
17 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Vietnam için belirtilen kapasiteye göre 29 çimento fabrikası arasında 9. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 19.37673, 105.65989. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant ne tür bir tesistir?

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant için 3 600 000 t çimento kapasite bildirir.

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 442 453 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Vietnam'deki tesisler arasında #15 sırada yer alıyor.

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant nerede bulunur?

Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant, Vietnam ülkesinde, yaklaşık 19.37673, 105.65989 konumunda.

Veri setinde Cong Thanh Cement Tan Truong Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Cong Thanh Cement JSC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.