Ev / Avrupa / Romanya / Kireç fabrikaları / Sc Carmeuse Holding Srl

Sc Carmeuse Holding Srl

Kireç fabrikası, Romanya. Yaklaşık konum 45.29513, 25.10926.

Kireç fabrikasıRomanyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Sc Carmeuse Holding Srl — kireç fabrikası, Romanya. Belirtilen kapasitesi 511 978 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Romanya için kapasite sıralamasında 2 kireç fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 167 667 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 39 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %50 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

511 978t kireç
167 667t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#16CO₂ sıralaması — Romanya
0.33tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467720.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Sc Carmeuse Holding Srl için bildirilen kapasite 511 978 t kireç; bu değer Romanya içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (485 762 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 167 667 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

39 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
22 500konutun yıllık enerji tüketimi
2 800 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Romanya

Sc Carmeuse Holding Srl: 511 978 t kireç512kSc Carmeus…Sc Carmeuse Holding Srl: 459 546 t kireç460kSc Carmeus…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Sc Carmeuse Holding Srl, kuzey yarımkürede 45.3°N enleminde, ılık yazlı nemli karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dfb) yer alır.

~6°Ctipik yıllık ortalama
~19°Ctipik sıcak mevsim
Ilık yazlı nemli karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
20.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
310 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Romanya için belirtilen kapasiteye göre 2 kireç fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 45.29513, 25.10926. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Sc Carmeuse Holding Srl ne tür bir tesistir?

Sc Carmeuse Holding Srl — kireç fabrikası, Romanya. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Sc Carmeuse Holding Srl için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Sc Carmeuse Holding Srl için 511 978 t kireç kapasite bildirir.

Sc Carmeuse Holding Srl ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 167 667 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Romanya'deki tesisler arasında #16 sırada yer alıyor.

Sc Carmeuse Holding Srl nerede bulunur?

Sc Carmeuse Holding Srl, Romanya ülkesinde, yaklaşık 45.29513, 25.10926 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.