Ev / Avrupa / Romanya / Çimento fabrikaları / Fieni Cement Plant

Fieni Cement Plant

Çimento fabrikası, Romanya. Yaklaşık konum 45.12275, 25.41792.

Çimento fabrikasıRomanyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Fieni Cement Plant — çimento fabrikası, Romanya. Belirtilen kapasitesi 2 500 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Heidelberg Materials Romania SA kayıtlıdır. Romanya için kapasite sıralamasında 5 çimento fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 608 301 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 141 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %33 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 500 000t çimento
608 301t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#9CO₂ sıralaması — Romanya
0.24tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439051.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Fieni Cement Plant için bildirilen kapasite 2 500 000 t çimento; bu değer Romanya içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 900 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 608 301 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

141 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
81 700konutun yıllık enerji tüketimi
10 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Romanya

Medgidia Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MMedgidia C…Fieni Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MFieni Ceme…Chistag Cement Plant: 1 900 000 t çimento1.9MChistag Ce…Chiscadaga Cement Plant: 1 650 000 t çimento1.7MChiscadaga…Valea Mare Pravat Cement Plant: 900 000 t çimento900kValea Mare…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Heidelberg Materials Romania SA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Fieni Cement Plant, kuzey yarımkürede 45.1°N enleminde, ılık yazlı nemli karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dfb) yer alır.

~6°Ctipik yıllık ortalama
~19°Ctipik sıcak mevsim
Ilık yazlı nemli karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
23.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
280 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Romanya için belirtilen kapasiteye göre 5 çimento fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 45.12275, 25.41792. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Fieni Cement Plant ne tür bir tesistir?

Fieni Cement Plant — çimento fabrikası, Romanya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Fieni Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Fieni Cement Plant için 2 500 000 t çimento kapasite bildirir.

Fieni Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 608 301 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Romanya'deki tesisler arasında #9 sırada yer alıyor.

Fieni Cement Plant nerede bulunur?

Fieni Cement Plant, Romanya ülkesinde, yaklaşık 45.12275, 25.41792 konumunda.

Veri setinde Fieni Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Heidelberg Materials Romania SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.