Ev / Asya / Hindistan / Çimento fabrikaları / Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant

Çimento fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 23.49799, 68.5804.

Çimento fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 6 100 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Sanghi Industries Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 88 çimento fabrikası arasında 12. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 715 361 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 633 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %23 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

6 100 000t çimento
2 715 361t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#43CO₂ sıralaması — Hindistan
0.45tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897122.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant için bildirilen kapasite 6 100 000 t çimento; bu değer Hindistan içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (2 750 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 715 361 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

633 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
364 500konutun yıllık enerji tüketimi
45 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t çimento8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t çimento8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t çimento6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t çimento6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t çimento6.6MPrism John…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Sanghi Industries Ltd.

Yerel iklim

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant, kuzey yarımkürede 23.5°N enleminde, sıcak çöl bir iklim bölgesinde (Köppen BWh) yer alır.

~24°Ctipik yıllık ortalama
~34°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak çöl: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
60/100çevresel şiddet endeksi
11.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
32 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 88 çimento fabrikası arasında 12. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 23.49799, 68.5804. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant ne tür bir tesistir?

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant için 6 100 000 t çimento kapasite bildirir.

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 715 361 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #43 sırada yer alıyor.

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant nerede bulunur?

Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 23.49799, 68.5804 konumunda.

Veri setinde Sanghi Industries Sanghipuram Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Sanghi Industries Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.