Ev / Afrika / Nijerya / Çimento fabrikaları / Sagamu Cement Plant

Sagamu Cement Plant

Çimento fabrikası, Nijerya. Yaklaşık konum 6.81439, 3.6209.

Çimento fabrikasıNijeryaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Sagamu Cement Plant — çimento fabrikası, Nijerya. Belirtilen kapasitesi 7 339 667 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Lafarge Africa PLC kayıtlıdır. Nijerya için kapasite sıralamasında 9 çimento fabrikası arasında 5. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 479 710 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 578 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %7 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

7 339 667t çimento
2 479 710t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#7CO₂ sıralaması — Nijerya
0.34tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897574.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Sagamu Cement Plant için bildirilen kapasite 7 339 667 t çimento; bu değer Nijerya içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (7 339 667 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 479 710 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

578 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
332 800konutun yıllık enerji tüketimi
41 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Nijerya

Obajana Cement Plant: 16 250 000 t çimento16.2MObajana Ce…Sokoto Cement Plant: 12 500 000 t çimento12.5MSokoto Cem…Ojibawo Cement Plant: 12 000 000 t çimento12.0MOjibawo Ce…Okpotu Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MOkpotu Cem…Sagamu Cement Plant: 7 339 667 t çimento7.3MSagamu Cem…Gboko Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MGboko Ceme…Ewekoro 1 Cement Plant: 3 900 000 t çimento3.9MEwekoro 1 …Ewekoro 2 Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MEwekoro 2 …

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Lafarge Africa PLC. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Sagamu Cement Plant, kuzey yarımkürede 6.8°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
43/100çevresel şiddet endeksi
3.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
64 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Nijerya için belirtilen kapasiteye göre 9 çimento fabrikası arasında 5. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 6.81439, 3.6209. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Sagamu Cement Plant ne tür bir tesistir?

Sagamu Cement Plant — çimento fabrikası, Nijerya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Sagamu Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Sagamu Cement Plant için 7 339 667 t çimento kapasite bildirir.

Sagamu Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 479 710 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Nijerya'deki tesisler arasında #7 sırada yer alıyor.

Sagamu Cement Plant nerede bulunur?

Sagamu Cement Plant, Nijerya ülkesinde, yaklaşık 6.81439, 3.6209 konumunda.

Veri setinde Sagamu Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Lafarge Africa PLC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.