Ev / Afrika / Benin / Çimento fabrikaları / Ouinhi Cement Plant

Ouinhi Cement Plant

Çimento fabrikası, Benin. Yaklaşık konum 7.14185, 2.54525.

Çimento fabrikasıBeninCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ouinhi Cement Plant — çimento fabrikası, Benin. Belirtilen kapasitesi 1 700 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Nouvelle Cimenterie du Benin SA kayıtlıdır. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 739 900 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 172 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %20 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 700 000t çimento
739 900t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1CO₂ sıralaması — Benin
0.44tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1895178.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ouinhi Cement Plant için bildirilen kapasite 1 700 000 t çimento; bu değer Benin içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 700 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 739 900 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

172 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
99 300konutun yıllık enerji tüketimi
12 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Nouvelle Cimenterie du Benin SA.

Yerel iklim

Ouinhi Cement Plant, kuzey yarımkürede 7.1°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
43/100çevresel şiddet endeksi
3.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
101 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 7.14185, 2.54525. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ouinhi Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ouinhi Cement Plant — çimento fabrikası, Benin. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ouinhi Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ouinhi Cement Plant için 1 700 000 t çimento kapasite bildirir.

Ouinhi Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 739 900 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Benin'deki tesisler arasında #1 sırada yer alıyor.

Ouinhi Cement Plant nerede bulunur?

Ouinhi Cement Plant, Benin ülkesinde, yaklaşık 7.14185, 2.54525 konumunda.

Veri setinde Ouinhi Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Nouvelle Cimenterie du Benin SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.