Ev / Asya / Hindistan / Çimento fabrikaları / India Cements Sankarnagar Cement Plant

India Cements Sankarnagar Cement Plant

Çimento fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 8.78944, 77.73209.

Çimento fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

India Cements Sankarnagar Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 2 050 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak India Cements Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 88 çimento fabrikası arasında 55. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 822 820 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 191 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %11 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 050 000t çimento
822 820t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#161CO₂ sıralaması — Hindistan
0.40tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1896951.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

India Cements Sankarnagar Cement Plant için bildirilen kapasite 2 050 000 t çimento; bu değer Hindistan içindeki çimento fabrikası medyanının altında (2 750 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 822 820 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

191 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
110 400konutun yıllık enerji tüketimi
14 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t çimento8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t çimento8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t çimento6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t çimento6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t çimento6.6MPrism John…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: India Cements Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

India Cements Sankarnagar Cement Plant, kuzey yarımkürede 8.8°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
44/100çevresel şiddet endeksi
4.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
57 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 88 çimento fabrikası arasında 55. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 8.78944, 77.73209. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

India Cements Sankarnagar Cement Plant ne tür bir tesistir?

India Cements Sankarnagar Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

India Cements Sankarnagar Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, India Cements Sankarnagar Cement Plant için 2 050 000 t çimento kapasite bildirir.

India Cements Sankarnagar Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 822 820 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #161 sırada yer alıyor.

India Cements Sankarnagar Cement Plant nerede bulunur?

India Cements Sankarnagar Cement Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 8.78944, 77.73209 konumunda.

Veri setinde India Cements Sankarnagar Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip India Cements Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.