Ev / Avrupa / Portekiz / Kireç fabrikaları / Centro De Produção De Loulé (Ci)

Centro De Produção De Loulé (Ci)

Kireç fabrikası, Portekiz. Yaklaşık konum 37.1343, -8.09759.

Kireç fabrikasıPortekizCO₂ tahmini (modellenmiş)

Centro De Produção De Loulé (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Belirtilen kapasitesi 787 534 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Portekiz için kapasite sıralamasında 5 kireç fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 518 564 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 120 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

787 534t kireç
518 564t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#11CO₂ sıralaması — Portekiz
0.66tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467717.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Centro De Produção De Loulé (Ci) için bildirilen kapasite 787 534 t kireç; bu değer Portekiz içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (702 065 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 518 564 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

120 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
69 600konutun yıllık enerji tüketimi
8 600 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Portekiz

Fábrica Maceira-Liz (Ci): 1 173 670 t kireç1.2MFábrica Ma…Centro De Produção De Loulé (Ci): 787 534 t kireç788kCentro De …Fábrica Cibra-Pataias (Ci): 702 065 t kireç702kFábrica Ci…Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci): 538 759 t kireç539kLusical, C…Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci): 401 965 t kireç402kCalcidrata…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Centro De Produção De Loulé (Ci), kuzey yarımkürede 37.1°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
13.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
18 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Portekiz için belirtilen kapasiteye göre 5 kireç fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 37.1343, -8.09759. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Centro De Produção De Loulé (Ci) ne tür bir tesistir?

Centro De Produção De Loulé (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Centro De Produção De Loulé (Ci) için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Centro De Produção De Loulé (Ci) için 787 534 t kireç kapasite bildirir.

Centro De Produção De Loulé (Ci) ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 518 564 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Portekiz'deki tesisler arasında #11 sırada yer alıyor.

Centro De Produção De Loulé (Ci) nerede bulunur?

Centro De Produção De Loulé (Ci), Portekiz ülkesinde, yaklaşık 37.1343, -8.09759 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.