Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 41.52734, 120.3668.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 2 100 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Angang Steel Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 117. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 373 219 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 786 300 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %73 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 100 000t çelik
3 373 219t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#212CO₂ sıralaması — Çin
1.61tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566612.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd için bildirilen kapasite 2 100 000 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 373 219 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

786 300binek otomobilin bir yıllık emisyonu
452 800konutun yıllık enerji tüketimi
56 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Angang Steel Co Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd, kuzey yarımkürede 41.5°N enleminde, muson sıcak yazlı karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dwa) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~25°Ctipik sıcak mevsim
Muson sıcak yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
36/100çevresel şiddet endeksi
33.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
113 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 117. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 41.52734, 120.3668. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd ne tür bir tesistir?

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd için 2 100 000 t çelik kapasite bildirir.

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 373 219 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #212 sırada yer alıyor.

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd nerede bulunur?

Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 41.52734, 120.3668 konumunda.

Veri setinde Ansteel Group Chaoyang Steel and Iron Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Angang Steel Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.