Ev / Asya / Hindistan / Çelik fabrikaları / Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant

Çelik fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 21.83982, 83.9828.

Çelik fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant — çelik fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 375 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Hindistan için kapasite sıralamasında 49 çelik fabrikası arasında 36. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 590 939 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 137 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %70 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

375 000t çelik
590 939t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#197CO₂ sıralaması — Hindistan
1.58tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42741859.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant için bildirilen kapasite 375 000 t çelik; bu değer Hindistan içindeki çelik fabrikası medyanının altında (770 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 590 939 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

137 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
79 300konutun yıllık enerji tüketimi
9 800 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

JSW Steel Vijayanagar steel plant: 11 899 000 t çelik11.9MJSW Steel …Tata Steel Jamshedpur steel plant: 11 000 000 t çelik11.0MTata Steel…JSW Steel Dolvi steel plant: 10 200 000 t çelik10.2MJSW Steel …ArcelorMittal Nippon Steel Hazira Plant: 9 600 000 t çelik9.6MArcelorMit…RINL Vizag Steel plant: 7 302 000 t çelik7.3MRINL Vizag…SAIL Bhilai steel plant: 6 999 000 t çelik7.0MSAIL Bhila…JSPL Angul steel plant: 6 000 000 t çelik6.0MJSPL Angul…Tata Steel Kalinganagar steel plant: 5 513 661 t çelik5.5MTata Steel…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant, kuzey yarımkürede 21.8°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
14.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
296 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 49 çelik fabrikası arasında 36. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 21.83982, 83.9828. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant ne tür bir tesistir?

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant — çelik fabrikası, Hindistan. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant için 375 000 t çelik kapasite bildirir.

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 590 939 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #197 sırada yer alıyor.

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant nerede bulunur?

Action Ispat and Power Jharsuguda steel plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 21.83982, 83.9828 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.