Strona główna / Azja / Mjanma (Birma) / Cementownie / Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant

Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Mjanma (Birma). Przybliżone współrzędne: 20.86803, 96.39148.

CementowniaMjanma (Birma)Szacunek CO₂ (modelowany)

Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant — cementownia, Mjanma (Birma). Podana moc wynosi 1 022 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Shwe Taung Cement Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 13 (kategoria „cementownie”, kraj Mjanma (Birma)). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 441 375 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 102 900 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 19% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 022 000t cementu
441 375t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#6Pozycja CO₂ — Mjanma (Birma)
0.43t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42547400.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: 1 022 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Mjanma (Birma). Mediana kategorii w tym kraju: 613 200 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 441 375 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

102 900samochodów osobowych — rok jazdy
59 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
7 400 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Mjanma (Birma)

Double Rhinos Kyaukse Cement Plant: 3 300 000 t cementu3.3MDouble Rhi…Myanmar Conch Cement (Alpha Cement) Cement Plant: 1 825 000 t cementu1.8MMyanmar Co…Mawlamyine Cement Mawlamyine Cement Plant: 1 825 000 t cementu1.8MMawlamyine…Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: 1 022 000 t cementu1.0MShwe Taung…Thayet Cement Plant: 912 500 t cementu913kThayet Cem…Max Cement Nay Pyi Taw Cement Plant: 750 000 t cementu750kMax Cement…Shan Yoma Cement Plant: 613 200 t cementu613kShan Yoma …Rhino Cement Myaing Ka Lay Cement Plant: 450 000 t cementu450kRhino Ceme…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Shwe Taung Cement Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 20.9°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
31/100wskaźnik surowości środowiska
8.4°Csezonowa amplituda temperatur
367 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 13 w kraju Mjanma (Birma); kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 20.86803, 96.39148. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant?

Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant — cementownia, Mjanma (Birma). Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant wydajność 1 022 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 441 375 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #6 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Mjanma (Birma).

Gdzie znajduje się Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant?

Obiekt Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: kraj Mjanma (Birma); współrzędne w przybliżeniu 20.86803, 96.39148.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Shwe Taung Cement Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.