Strona główna / Azja / Mjanma (Birma) / Cementownie / Myanmar Sin Cement Plant

Myanmar Sin Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Mjanma (Birma). Przybliżone współrzędne: 21.51062, 96.28914.

CementowniaMjanma (Birma)Szacunek CO₂ (modelowany)

Myanmar Sin Cement Plant — cementownia, Mjanma (Birma). Podana moc wynosi 109 500 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Mandalay Cement Industries Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #13 z 13 (kategoria „cementownie”, kraj Mjanma (Birma)). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 47 290 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 11 000 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 19% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

109 500t cementu
47 290t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#16Pozycja CO₂ — Mjanma (Birma)
0.43t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42547382.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Myanmar Sin Cement Plant: 109 500 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Mjanma (Birma). Mediana kategorii w tym kraju: 613 200 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 47 290 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

11 000samochodów osobowych — rok jazdy
6 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
788 200drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Mjanma (Birma)

Double Rhinos Kyaukse Cement Plant: 3 300 000 t cementu3.3MDouble Rhi…Myanmar Conch Cement (Alpha Cement) Cement Plant: 1 825 000 t cementu1.8MMyanmar Co…Mawlamyine Cement Mawlamyine Cement Plant: 1 825 000 t cementu1.8MMawlamyine…Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: 1 022 000 t cementu1.0MShwe Taung…Thayet Cement Plant: 912 500 t cementu913kThayet Cem…Max Cement Nay Pyi Taw Cement Plant: 750 000 t cementu750kMax Cement…Shan Yoma Cement Plant: 613 200 t cementu613kShan Yoma …Rhino Cement Myaing Ka Lay Cement Plant: 450 000 t cementu450kRhino Ceme…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Mandalay Cement Industries Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Myanmar Sin Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 21.5°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
9.5°Csezonowa amplituda temperatur
365 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #13 z 13 w kraju Mjanma (Birma); kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 21.51062, 96.28914. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Myanmar Sin Cement Plant?

Myanmar Sin Cement Plant — cementownia, Mjanma (Birma). Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Myanmar Sin Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Myanmar Sin Cement Plant wydajność 109 500 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Myanmar Sin Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 47 290 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #16 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Mjanma (Birma).

Gdzie znajduje się Myanmar Sin Cement Plant?

Obiekt Myanmar Sin Cement Plant: kraj Mjanma (Birma); współrzędne w przybliżeniu 21.51062, 96.28914.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Myanmar Sin Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Mandalay Cement Industries Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.