Strona główna / Europa / Niemcy / Huty stali / Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant

Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Niemcy. Przybliżone współrzędne: 49.24413, 6.85323.

Huta staliNiemcySzacunek CO₂ (modelowany)

Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant — huta stali, Niemcy. Podana moc wynosi 3 240 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Saarstahl AG. Pozycja według zgłoszonej mocy: #5 z 11 (kategoria „huty stali”, kraj Niemcy). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 3 564 187 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 830 800 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 19% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

3 240 000t stali
3 564 187t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#8Pozycja CO₂ — Niemcy
1.10t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566782.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant: 3 240 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Niemcy. Mediana kategorii w tym kraju: 2 760 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 3 564 187 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

830 800samochodów osobowych — rok jazdy
478 400gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
59 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Niemcy

ThyssenKrupp Steel Duisburg steel plant: 11 000 000 t stali11.0MThyssenKru…Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM) steel plant: 6 300 000 t stali6.3MHüttenwerk…Salzgitter Flachstahl steel plant: 5 200 000 t stali5.2MSalzgitter…ArcelorMittal Bremen steel plant: 3 800 000 t stali3.8MArcelorMit…Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant: 3 240 000 t stali3.2MSaarstahl …AG der Dillinger Hüttenwerke Dillingen steel plant: 2 760 000 t stali2.8MAG der Dil…Kehler Baden Steel Works: 2 500 000 t stali2.5MKehler Bad…ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant: 2 400 000 t stali2.4MArcelorMit…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Saarstahl AG. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.2°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
17.2°Csezonowa amplituda temperatur
339 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #5 z 11 w kraju Niemcy; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 49.24413, 6.85323. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant?

Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant — huta stali, Niemcy. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant wydajność 3 240 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant?

Strona wykorzystuje około 3 564 187 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #8 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Niemcy.

Gdzie znajduje się Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant?

Obiekt Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant: kraj Niemcy; współrzędne w przybliżeniu 49.24413, 6.85323.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Saarstahl AG.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.