Strona główna / Europa / Francja / Cementownie / Heming Cement Plant

Heming Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Francja. Przybliżone współrzędne: 48.68955, 6.96472.

CementowniaFrancjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Heming Cement Plant — cementownia, Francja. Podana moc wynosi 900 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Eqiom SAS. Pozycja według zgłoszonej mocy: #5 z 11 (kategoria „cementownie”, kraj Francja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 481 729 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 112 300 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 48% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

900 000t cementu
481 729t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#28Pozycja CO₂ — Francja
0.54t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438430.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Heming Cement Plant: 900 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Francja. Mediana kategorii w tym kraju: 700 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 481 729 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

112 300samochodów osobowych — rok jazdy
64 700gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
8 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Francja

Saint-Égrève Cement Plant: 2 900 000 t cementu2.9MSaint-Égrè…Martres Tolosane Cement Plant: 2 100 000 t cementu2.1MMartres To…Airvault Cement Plant: 2 080 000 t cementu2.1MAirvault C…Viviers le Teil Cement Plant: 940 000 t cementu940kViviers le…Heming Cement Plant: 900 000 t cementu900kHeming Cem…Beaucaire Cement Plant: 700 000 t cementu700kBeaucaire …La Malle Cement Plant: 700 000 t cementu700kLa Malle C…Bussac Cement Plant: 550 000 t cementu550kBussac Cem…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Eqiom SAS. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Heming Cement Plant: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.7°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
17.2°Csezonowa amplituda temperatur
389 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #5 z 11 w kraju Francja; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 48.68955, 6.96472. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Heming Cement Plant?

Heming Cement Plant — cementownia, Francja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Heming Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Heming Cement Plant wydajność 900 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Heming Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 481 729 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #28 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Francja.

Gdzie znajduje się Heming Cement Plant?

Obiekt Heming Cement Plant: kraj Francja; współrzędne w przybliżeniu 48.68955, 6.96472.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Heming Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Eqiom SAS.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.