Strona główna / Azja / Indie / Zakłady petrochemiczne / Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat

Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat

Typ obiektu: Zakład petrochemiczny. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 21.68402, 72.5684.

Zakład petrochemicznyIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat — zakład petrochemiczny, Indie. Podana moc wynosi 420 000 t etylenu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Reliance Industries Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 5 (kategoria „zakłady petrochemiczne”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 546 341 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 127 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

420 000t etylenu
546 341t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#203Pozycja CO₂ — Indie
1.30t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-731943.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat: 420 000 t etylenu. Kategoria: zakład petrochemiczny. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 700 000 t etylenu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: zakład petrochemiczny. Zakres 300–800°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład petrochemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 546 341 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

127 400samochodów osobowych — rok jazdy
73 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
9 100 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady petrochemiczne — Indie

GAIL Pata Petrochemicals, Pata, Uttar Pradesh: 950 000 t etylenu950kGAIL Pata …IOCL Panipat Petrochemicals, Haryana, New Delhi: 857 000 t etylenu857kIOCL Panip…Haldia Petrochemicals, Haldia, West Bengal: 700 000 t etylenu700kHaldia Pet…Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat: 420 000 t etylenu420kReliance I…Reliance Industries Vadodara, Baroda, Gujarat: 180 000 t etylenu180kReliance I…

Wydajność podana w źródle (t etylenu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Reliance Industries Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 21.7°N; położenie na półkuli północnej.

~23°Ctypowa średnia roczna
~31°Ctypowy sezon ciepły
Gorący step półpustynny: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
10.9°Csezonowa amplituda temperatur
58 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 5 w kraju Indie; kategoria: zakłady petrochemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 21.68402, 72.5684. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat?

Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat — zakład petrochemiczny, Indie. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat?

Otwarty zbiór danych podaje dla Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat wydajność 420 000 t etylenu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat?

Strona wykorzystuje około 546 341 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #203 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat?

Obiekt Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 21.68402, 72.5684.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Reliance Industries Dahej, Gandhar, Gujarat?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Reliance Industries Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.