Strona główna / Europa / Portugalia / Zakłady wapiennicze / Centro De Produção De Loulé (Ci)

Centro De Produção De Loulé (Ci)

Typ obiektu: Zakład wapienniczy. Kraj: Portugalia. Przybliżone współrzędne: 37.1343, -8.09759.

Zakład wapienniczyPortugaliaSzacunek CO₂ (modelowany)

Centro De Produção De Loulé (Ci) — zakład wapienniczy, Portugalia. Podana moc wynosi 787 534 t wapna. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie. Pozycja według zgłoszonej mocy: #2 z 5 (kategoria „zakłady wapiennicze”, kraj Portugalia). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 518 564 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 120 900 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

787 534t wapna
518 564t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#11Pozycja CO₂ — Portugalia
0.66t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-38467717.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Centro De Produção De Loulé (Ci): 787 534 t wapna. Kategoria: zakład wapienniczy. Kraj: Portugalia. Mediana kategorii w tym kraju: 702 065 t wapna. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład wapienniczy. Zakres 600–900°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład wapienniczy. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 518 564 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

120 900samochodów osobowych — rok jazdy
69 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
8 600 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady wapiennicze — Portugalia

Fábrica Maceira-Liz (Ci): 1 173 670 t wapna1.2MFábrica Ma…Centro De Produção De Loulé (Ci): 787 534 t wapna788kCentro De …Fábrica Cibra-Pataias (Ci): 702 065 t wapna702kFábrica Ci…Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci): 538 759 t wapna539kLusical, C…Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci): 401 965 t wapna402kCalcidrata…

Wydajność podana w źródle (t wapna): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Centro De Produção De Loulé (Ci): śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 37.1°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym korozja w środowisku morskim jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
13.0°Csezonowa amplituda temperatur
18 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #2 z 5 w kraju Portugalia; kategoria: zakłady wapiennicze.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 37.1343, -8.09759. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Centro De Produção De Loulé (Ci)?

Centro De Produção De Loulé (Ci) — zakład wapienniczy, Portugalia. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Centro De Produção De Loulé (Ci)?

Otwarty zbiór danych podaje dla Centro De Produção De Loulé (Ci) wydajność 787 534 t wapna.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Centro De Produção De Loulé (Ci)?

Strona wykorzystuje około 518 564 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #11 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Portugalia.

Gdzie znajduje się Centro De Produção De Loulé (Ci)?

Obiekt Centro De Produção De Loulé (Ci): kraj Portugalia; współrzędne w przybliżeniu 37.1343, -8.09759.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.