Strona główna / Europa / Hiszpania / Rafinerie ropy naftowej / CEPSA La Rabida Refinery

CEPSA La Rabida Refinery

Typ obiektu: Rafineria. Kraj: Hiszpania. Przybliżone współrzędne: 37.18408, -6.90394.

RafineriaHiszpaniaSzacunek CO₂ (modelowany)

CEPSA La Rabida Refinery — rafineria, Hiszpania. Podana moc wynosi 190 000 baryłek/dzień. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Cepsa. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 9 (kategoria „rafinerie ropy naftowej”, kraj Hiszpania). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 216 744 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 516 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 36% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

190 000baryłek/dzień
2 216 744t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#4Pozycja CO₂ — Hiszpania
11.67t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-3144121.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu CEPSA La Rabida Refinery: 190 000 baryłek/dzień. Kategoria: rafineria. Kraj: Hiszpania. Mediana kategorii w tym kraju: 186 000 baryłek/dzień. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: rafineria. Zakres 200–600°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: rafineria. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 216 744 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

516 700samochodów osobowych — rok jazdy
297 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
37 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe rafinerie ropy naftowej — Hiszpania

CEPSA Gibraltar-San Roque Refinery: 240 000 baryłek/dzień240kCEPSA Gibr…Repsol Bilbao Refinery: 220 000 baryłek/dzień220kRepsol Bil…Repsol Cartagena Refinery: 220 000 baryłek/dzień220kRepsol Car…CEPSA La Rabida Refinery: 190 000 baryłek/dzień190kCEPSA La R…Repsol Tarragona Refinery: 186 000 baryłek/dzień186kRepsol Tar…Repsol Puertollano Refinery: 150 000 baryłek/dzień150kRepsol Pue…Repsol A Coruna Refinery: 120 000 baryłek/dzień120kRepsol A C…BP Castellon Refinery: 110 000 baryłek/dzień110kBP Castell…

Wydajność podana w źródle (baryłek/dzień): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Cepsa. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu CEPSA La Rabida Refinery: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 37.2°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym korozja w środowisku morskim jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
43/100wskaźnik surowości środowiska
14.1°Csezonowa amplituda temperatur
15 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 9 w kraju Hiszpania; kategoria: rafinerie ropy naftowej.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 37.18408, -6.90394. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest CEPSA La Rabida Refinery?

CEPSA La Rabida Refinery — rafineria, Hiszpania. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla CEPSA La Rabida Refinery?

Otwarty zbiór danych podaje dla CEPSA La Rabida Refinery wydajność 190 000 baryłek/dzień.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla CEPSA La Rabida Refinery?

Strona wykorzystuje około 2 216 744 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #4 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Hiszpania.

Gdzie znajduje się CEPSA La Rabida Refinery?

Obiekt CEPSA La Rabida Refinery: kraj Hiszpania; współrzędne w przybliżeniu 37.18408, -6.90394.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu CEPSA La Rabida Refinery?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Cepsa.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.