Ev / Asya / Çin / Kireç fabrikaları / Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd.

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd.

Kireç fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 37.75937, 113.73231.

Kireç fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. — kireç fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 560 000 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Çin için kapasite sıralamasında 94 kireç fabrikası arasında 22. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 368 741 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 86 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

560 000t kireç
368 741t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1116CO₂ sıralaması — Çin
0.66tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467565.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. için bildirilen kapasite 560 000 t kireç; bu değer Çin içindeki kireç fabrikası medyanının çok üstünde (219 500 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 368 741 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

86 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
49 500konutun yıllık enerji tüketimi
6 100 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Guangxi Huili New Materials Technology Co., Ltd.: 20 000 000 t kireç20.0MGuangxi Hu…Changsheng Caichi Co., Ltd., Leping City: 10 000 000 t kireç10.0MChangsheng…Guangxi Liugang New Materials Technology Co., Ltd.: 5 400 000 t kireç5.4MGuangxi Li…Huangshi Port Hongxin Materials Technology Co., Ltd.: 5 000 000 t kireç5.0MHuangshi P…Pingliang New Century Building Materials Co., Ltd.: 4 000 000 t kireç4.0MPingliang …Xingye Willow Steel New Materials Technology Co., Ltd.: 3 600 000 t kireç3.6MXingye Wil…Shanxi Jin Can New Materials Technology Co., Ltd.: 2 800 000 t kireç2.8MShanxi Jin…Pingding County Hengyue Building Materials Co., Ltd.: 2 800 000 t kireç2.8MPingding C…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd., kuzey yarımkürede 37.8°N enleminde, muson sıcak yazlı karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dwa) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~25°Ctipik sıcak mevsim
Muson sıcak yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
31/100çevresel şiddet endeksi
28.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
367 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 94 kireç fabrikası arasında 22. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 37.75937, 113.73231. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. ne tür bir tesistir?

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. — kireç fabrikası, Çin. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. için 560 000 t kireç kapasite bildirir.

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 368 741 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1116 sırada yer alıyor.

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd. nerede bulunur?

Yangquan Hengyue Xing Calcium Industry Co., Ltd., Çin ülkesinde, yaklaşık 37.75937, 113.73231 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.