Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 33.2115, 120.77212.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 3 200 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Yancheng Lianxin Steel Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 92. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 768 422 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 878 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %27 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 200 000t çelik
3 768 422t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#181CO₂ sıralaması — Çin
1.18tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566682.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd için bildirilen kapasite 3 200 000 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının yaklaşık (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 768 422 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

878 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
505 800konutun yıllık enerji tüketimi
63 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Yancheng Lianxin Steel Co Ltd.

Yerel iklim

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd, kuzey yarımkürede 33.2°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
51/100çevresel şiddet endeksi
24.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
4 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 92. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 33.2115, 120.77212. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd ne tür bir tesistir?

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd için 3 200 000 t çelik kapasite bildirir.

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 768 422 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #181 sırada yer alıyor.

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd nerede bulunur?

Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 33.2115, 120.77212 konumunda.

Veri setinde Yancheng Lianxin Iron and Steel Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Yancheng Lianxin Steel Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.