Ev / Asya / Çin / Kimya tesisleri / Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch

Kimya tesisi, Çin. Yaklaşık konum 35.21399, 113.85236.

Kimya tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch — kimya tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 1 180 000 t kimyasal ürün. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak China XLX Fertiliser Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 125 kimya tesisi arasında 29. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 184 067 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 742 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %87 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 180 000t kimyasal ürün
3 184 067t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#221CO₂ sıralaması — Çin
2.70tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-45257210.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch için bildirilen kapasite 1 180 000 t kimyasal ürün; bu değer Çin içindeki kimya tesisi medyanının çok üstünde (532 416 t kimyasal ürün). Alt sektör: kimya tesisi. Bu kimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 100–500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 184 067 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

742 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
427 400konutun yıllık enerji tüketimi
53 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

China: 24 681 946 t kimyasal ürün24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t kimyasal ürün7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t kimyasal ürün5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t kimyasal ürün3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t kimyasal ürün3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t kimyasal ürün3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t kimyasal ürün3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t kimyasal ürün3.1MTangshan (…

Bildirilen kapasite (t kimyasal ürün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: China XLX Fertiliser Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch, kuzey yarımkürede 35.2°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
36/100çevresel şiddet endeksi
27.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
523 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 125 kimya tesisi arasında 29. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 35.21399, 113.85236. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch ne tür bir tesistir?

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch — kimya tesisi, Çin. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch için 1 180 000 t kimyasal ürün kapasite bildirir.

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 184 067 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #221 sırada yer alıyor.

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch nerede bulunur?

Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch, Çin ülkesinde, yaklaşık 35.21399, 113.85236 konumunda.

Veri setinde Xinxiang (Xinxiang) Fertilizer 1st Branch tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip China XLX Fertiliser Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.