Ev / Asya / Çin / Kireç fabrikaları / Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd.

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd.

Kireç fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 36.57514, 114.22084.

Kireç fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. — kireç fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 580 000 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Çin için kapasite sıralamasında 94 kireç fabrikası arasında 21. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 381 910 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 89 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

580 000t kireç
381 910t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1104CO₂ sıralaması — Çin
0.66tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-31715631.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. için bildirilen kapasite 580 000 t kireç; bu değer Çin içindeki kireç fabrikası medyanının çok üstünde (219 500 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 381 910 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

89 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
51 300konutun yıllık enerji tüketimi
6 400 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Guangxi Huili New Materials Technology Co., Ltd.: 20 000 000 t kireç20.0MGuangxi Hu…Changsheng Caichi Co., Ltd., Leping City: 10 000 000 t kireç10.0MChangsheng…Guangxi Liugang New Materials Technology Co., Ltd.: 5 400 000 t kireç5.4MGuangxi Li…Huangshi Port Hongxin Materials Technology Co., Ltd.: 5 000 000 t kireç5.0MHuangshi P…Pingliang New Century Building Materials Co., Ltd.: 4 000 000 t kireç4.0MPingliang …Xingye Willow Steel New Materials Technology Co., Ltd.: 3 600 000 t kireç3.6MXingye Wil…Shanxi Jin Can New Materials Technology Co., Ltd.: 2 800 000 t kireç2.8MShanxi Jin…Pingding County Hengyue Building Materials Co., Ltd.: 2 800 000 t kireç2.8MPingding C…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd., kuzey yarımkürede 36.6°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
36/100çevresel şiddet endeksi
28.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
393 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 94 kireç fabrikası arasında 21. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.57514, 114.22084. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. ne tür bir tesistir?

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. — kireç fabrikası, Çin. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. için 580 000 t kireç kapasite bildirir.

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 381 910 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1104 sırada yer alıyor.

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd. nerede bulunur?

Wuan City Flame Mountain Industrial Co., Ltd., Çin ülkesinde, yaklaşık 36.57514, 114.22084 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.