Ev / Avrupa / Fransa / Petrokimya tesisleri / Versalis France SAS, Dunkerque

Versalis France SAS, Dunkerque

Petrokimya tesisi, Fransa. Yaklaşık konum 51.02697, 2.24324.

Petrokimya tesisiFransaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Versalis France SAS, Dunkerque — petrokimya tesisi, Fransa. Belirtilen kapasitesi 380 000 t etilen. Petrokimya tesisleri etilen, propilen ve diğer temel kimyasalları üretmek için hidrokarbonları çok yüksek sıcaklıklarda parçalar. Bu, en çok ısı gerektiren endüstriyel işlemlerden biridir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Eni SpA kayıtlıdır. Fransa için kapasite sıralamasında 6 petrokimya tesisi arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 558 244 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 130 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %13 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

380 000t etilen
558 244t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#18CO₂ sıralaması — Fransa
1.47tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-18648349.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Versalis France SAS, Dunkerque için bildirilen kapasite 380 000 t etilen; bu değer Fransa içindeki petrokimya tesisi medyanının yaklaşık (425 000 t etilen). Alt sektör: petrokimya tesisi. Bu petrokimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 300–800°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Petrokimya tesisleri etilen, propilen ve diğer temel kimyasalları üretmek için hidrokarbonları çok yüksek sıcaklıklarda parçalar. Bu, en çok ısı gerektiren endüstriyel işlemlerden biridir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 558 244 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

130 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
74 900konutun yıllık enerji tüketimi
9 300 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük petrokimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Fransa

INEOS, Lavera: 740 000 t etilen740kINEOS, Lav…TotalEnergies Petrochemicals , Gonfreville l'orcher: 525 000 t etilen525kTotalEnerg…Societe du Craqueur de L' Aubette SCA , Berre l'etang: 470 000 t etilen470kSociete du…Versalis France SAS, Dunkerque: 380 000 t etilen380kVersalis F…ExxonMobil Corp., Notre Dame: 318 750 t etilen319kExxonMobil…TotalEnergies Feyzin, Feyzin: 250 000 t etilen250kTotalEnerg…

Bildirilen kapasite (t etilen). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Eni SpA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Versalis France SAS, Dunkerque, kuzey yarımkürede 51.0°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
13.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
24 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Fransa için belirtilen kapasiteye göre 6 petrokimya tesisi arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 51.02697, 2.24324. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Versalis France SAS, Dunkerque ne tür bir tesistir?

Versalis France SAS, Dunkerque — petrokimya tesisi, Fransa. Petrokimya tesisleri etilen, propilen ve diğer temel kimyasalları üretmek için hidrokarbonları çok yüksek sıcaklıklarda parçalar. Bu, en çok ısı gerektiren endüstriyel işlemlerden biridir.

Versalis France SAS, Dunkerque için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Versalis France SAS, Dunkerque için 380 000 t etilen kapasite bildirir.

Versalis France SAS, Dunkerque ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 558 244 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Fransa'deki tesisler arasında #18 sırada yer alıyor.

Versalis France SAS, Dunkerque nerede bulunur?

Versalis France SAS, Dunkerque, Fransa ülkesinde, yaklaşık 51.02697, 2.24324 konumunda.

Veri setinde Versalis France SAS, Dunkerque tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Eni SpA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.