Ev / Kuzey Amerika / Meksika / Çimento fabrikaları / Uman Cement Plant

Uman Cement Plant

Çimento fabrikası, Meksika. Yaklaşık konum 20.8924, -89.74065.

Çimento fabrikasıMeksikaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Uman Cement Plant — çimento fabrikası, Meksika. Belirtilen kapasitesi 1 637 353 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Meksika için kapasite sıralamasında 12 çimento fabrikası arasında 10. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 680 142 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 158 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %15 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 637 353t çimento
680 142t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#15CO₂ sıralaması — Meksika
0.42tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42547302.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Uman Cement Plant için bildirilen kapasite 1 637 353 t çimento; bu değer Meksika içindeki çimento fabrikası medyanının altında (2 500 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 680 142 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

158 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
91 300konutun yıllık enerji tüketimi
11 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Meksika

Tepeaca Cement Plant: 7 600 000 t çimento7.6MTepeaca Ce…Lagunas Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MLagunas Ce…Huichapan Cement Plant: 3 200 000 t çimento3.2MHuichapan …Apazapan Cement Plant: 2 750 000 t çimento2.8MApazapan C…Cerritos Cement Plant: 2 700 000 t çimento2.7MCerritos C…Tepetzingo Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MTepetzingo…Tecoman Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MTecoman Ce…Tepezala Cement Plant: 2 100 000 t çimento2.1MTepezala C…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Uman Cement Plant, kuzey yarımkürede 20.9°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
5.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
39 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Meksika için belirtilen kapasiteye göre 12 çimento fabrikası arasında 10. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 20.8924, -89.74065. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Uman Cement Plant ne tür bir tesistir?

Uman Cement Plant — çimento fabrikası, Meksika. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Uman Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Uman Cement Plant için 1 637 353 t çimento kapasite bildirir.

Uman Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 680 142 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Meksika'deki tesisler arasında #15 sırada yer alıyor.

Uman Cement Plant nerede bulunur?

Uman Cement Plant, Meksika ülkesinde, yaklaşık 20.8924, -89.74065 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.