Ev / Asya / Hindistan / Çimento fabrikaları / UCWL Udaipur Cement Plant

UCWL Udaipur Cement Plant

Çimento fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 24.65857, 73.8746.

Çimento fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

UCWL Udaipur Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 4 700 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Udaipur Cement Works Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 88 çimento fabrikası arasında 25. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 677 481 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 391 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

4 700 000t çimento
1 677 481t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#82CO₂ sıralaması — Hindistan
0.36tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897132.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

UCWL Udaipur Cement Plant için bildirilen kapasite 4 700 000 t çimento; bu değer Hindistan içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (2 750 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 677 481 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

391 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
225 200konutun yıllık enerji tüketimi
28 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t çimento8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t çimento8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t çimento6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t çimento6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t çimento6.6MPrism John…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Udaipur Cement Works Ltd.

Yerel iklim

UCWL Udaipur Cement Plant, kuzey yarımkürede 24.7°N enleminde, sıcak yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSh) yer alır.

~23°Ctipik yıllık ortalama
~31°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yarı kurak bozkır: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
44/100çevresel şiddet endeksi
16.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
413 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 88 çimento fabrikası arasında 25. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 24.65857, 73.8746. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

UCWL Udaipur Cement Plant ne tür bir tesistir?

UCWL Udaipur Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

UCWL Udaipur Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, UCWL Udaipur Cement Plant için 4 700 000 t çimento kapasite bildirir.

UCWL Udaipur Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 677 481 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #82 sırada yer alıyor.

UCWL Udaipur Cement Plant nerede bulunur?

UCWL Udaipur Cement Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 24.65857, 73.8746 konumunda.

Veri setinde UCWL Udaipur Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Udaipur Cement Works Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.