Ev / Asya / Myanmar (Burma) / Çimento fabrikaları / Thayet Cement Plant

Thayet Cement Plant

Çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Yaklaşık konum 19.30694, 95.18014.

Çimento fabrikasıMyanmar (Burma)CO₂ tahmini (modellenmiş)

Thayet Cement Plant — çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Belirtilen kapasitesi 912 500 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Ministry of Industry (Myanmar) kayıtlıdır. Myanmar (Burma) için kapasite sıralamasında 13 çimento fabrikası arasında 5. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 394 085 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 91 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %19 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

912 500t çimento
394 085t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#7CO₂ sıralaması — Myanmar (Burma)
0.43tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438934.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Thayet Cement Plant için bildirilen kapasite 912 500 t çimento; bu değer Myanmar (Burma) içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (613 200 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 394 085 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

91 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
52 900konutun yıllık enerji tüketimi
6 600 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Myanmar (Burma)

Double Rhinos Kyaukse Cement Plant: 3 300 000 t çimento3.3MDouble Rhi…Myanmar Conch Cement (Alpha Cement) Cement Plant: 1 825 000 t çimento1.8MMyanmar Co…Mawlamyine Cement Mawlamyine Cement Plant: 1 825 000 t çimento1.8MMawlamyine…Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: 1 022 000 t çimento1.0MShwe Taung…Thayet Cement Plant: 912 500 t çimento913kThayet Cem…Max Cement Nay Pyi Taw Cement Plant: 750 000 t çimento750kMax Cement…Shan Yoma Cement Plant: 613 200 t çimento613kShan Yoma …Rhino Cement Myaing Ka Lay Cement Plant: 450 000 t çimento450kRhino Ceme…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Ministry of Industry (Myanmar). Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Thayet Cement Plant, kuzey yarımkürede 19.3°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
9.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
153 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Myanmar (Burma) için belirtilen kapasiteye göre 13 çimento fabrikası arasında 5. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 19.30694, 95.18014. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Thayet Cement Plant ne tür bir tesistir?

Thayet Cement Plant — çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Thayet Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Thayet Cement Plant için 912 500 t çimento kapasite bildirir.

Thayet Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 394 085 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Myanmar (Burma)'deki tesisler arasında #7 sırada yer alıyor.

Thayet Cement Plant nerede bulunur?

Thayet Cement Plant, Myanmar (Burma) ülkesinde, yaklaşık 19.30694, 95.18014 konumunda.

Veri setinde Thayet Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Ministry of Industry (Myanmar)'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.