Ev / Kuzey Amerika / Meksika / Çimento fabrikaları / Tepezala Cement Plant

Tepezala Cement Plant

Çimento fabrikası, Meksika. Yaklaşık konum 22.18528, -102.20591.

Çimento fabrikasıMeksikaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Tepezala Cement Plant — çimento fabrikası, Meksika. Belirtilen kapasitesi 2 100 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Cooperativa La Cruz Azul SCL kayıtlıdır. Meksika için kapasite sıralamasında 12 çimento fabrikası arasında 8. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 958 527 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 223 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %26 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 100 000t çimento
958 527t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#11CO₂ sıralaması — Meksika
0.46tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438910.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Tepezala Cement Plant için bildirilen kapasite 2 100 000 t çimento; bu değer Meksika içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (2 500 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 958 527 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

223 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
128 700konutun yıllık enerji tüketimi
16 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Meksika

Tepeaca Cement Plant: 7 600 000 t çimento7.6MTepeaca Ce…Lagunas Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MLagunas Ce…Huichapan Cement Plant: 3 200 000 t çimento3.2MHuichapan …Apazapan Cement Plant: 2 750 000 t çimento2.8MApazapan C…Cerritos Cement Plant: 2 700 000 t çimento2.7MCerritos C…Tepetzingo Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MTepetzingo…Tecoman Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MTecoman Ce…Tepezala Cement Plant: 2 100 000 t çimento2.1MTepezala C…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Cooperativa La Cruz Azul SCL. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Tepezala Cement Plant, kuzey yarımkürede 22.2°N enleminde, soğuk yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSk) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk yarı kurak bozkır: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
8.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
331 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Meksika için belirtilen kapasiteye göre 12 çimento fabrikası arasında 8. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 22.18528, -102.20591. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Tepezala Cement Plant ne tür bir tesistir?

Tepezala Cement Plant — çimento fabrikası, Meksika. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Tepezala Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Tepezala Cement Plant için 2 100 000 t çimento kapasite bildirir.

Tepezala Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 958 527 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Meksika'deki tesisler arasında #11 sırada yer alıyor.

Tepezala Cement Plant nerede bulunur?

Tepezala Cement Plant, Meksika ülkesinde, yaklaşık 22.18528, -102.20591 konumunda.

Veri setinde Tepezala Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Cooperativa La Cruz Azul SCL'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.