Ev / Asya / Tayvan / Çimento fabrikaları / Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant

Çimento fabrikası, Tayvan. Yaklaşık konum 24.3044, 121.75317.

Çimento fabrikasıTayvanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant — çimento fabrikası, Tayvan. Belirtilen kapasitesi 5 700 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak TCC Group Holdings Co Ltd kayıtlıdır. Tayvan için kapasite sıralamasında 2 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 288 958 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 533 600 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %11 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

5 700 000t çimento
2 288 958t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#5CO₂ sıralaması — Tayvan
0.40tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439226.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant için bildirilen kapasite 5 700 000 t çimento; bu değer Tayvan içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (4 850 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 288 958 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

533 600binek otomobilin bir yıllık emisyonu
307 200konutun yıllık enerji tüketimi
38 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Tayvan

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant: 5 700 000 t çimento5.7MTaiwan Cem…Asia Cement Corp Hualian Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MAsia Cemen…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: TCC Group Holdings Co Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant, kuzey yarımkürede 24.3°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
50/100çevresel şiddet endeksi
10.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
6 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Tayvan için belirtilen kapasiteye göre 2 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 24.3044, 121.75317. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant ne tür bir tesistir?

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant — çimento fabrikası, Tayvan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant için 5 700 000 t çimento kapasite bildirir.

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 288 958 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Tayvan'deki tesisler arasında #5 sırada yer alıyor.

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant nerede bulunur?

Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant, Tayvan ülkesinde, yaklaşık 24.3044, 121.75317 konumunda.

Veri setinde Taiwan Cement Corporation Branch Peace Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip TCC Group Holdings Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.