Ev / Asya / Irak / Çimento fabrikaları / Tainal Cement Plant

Tainal Cement Plant

Çimento fabrikası, Irak. Yaklaşık konum 35.63551, 45.09801.

Çimento fabrikasıIrakCO₂ tahmini (modellenmiş)

Tainal Cement Plant — çimento fabrikası, Irak. Belirtilen kapasitesi 6 000 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Mass Group Holding Ltd kayıtlıdır. Irak için kapasite sıralamasında 12 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 002 287 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 466 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %8 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

6 000 000t çimento
2 002 287t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1CO₂ sıralaması — Irak
0.33tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42547335.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Tainal Cement Plant için bildirilen kapasite 6 000 000 t çimento; bu değer Irak içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 840 500 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 002 287 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

466 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
268 800konutun yıllık enerji tüketimi
33 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Irak

Tainal Cement Plant: 6 000 000 t çimento6.0MTainal Cem…Sulaymaniyah Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MSulaymaniy…Chaqzhi Saroo Cement Plant: 2 300 000 t çimento2.3MChaqzhi Sa…Al Khinaq Cement Plant: 1 959 000 t çimento2.0MAl Khinaq …Bazian Cement Plant: 1 934 000 t çimento1.9MBazian Cem…Southern Cement Karbala Plant 2: 1 900 000 t çimento1.9MSouthern C…Southern Cement Maz'al an Nasir Plant 1: 1 781 000 t çimento1.8MSouthern C…Badush Cement Plant: 1 300 000 t çimento1.3MBadush Cem…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Mass Group Holding Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Tainal Cement Plant, kuzey yarımkürede 35.6°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
27.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
435 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Irak için belirtilen kapasiteye göre 12 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 35.63551, 45.09801. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Tainal Cement Plant ne tür bir tesistir?

Tainal Cement Plant — çimento fabrikası, Irak. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Tainal Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Tainal Cement Plant için 6 000 000 t çimento kapasite bildirir.

Tainal Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 002 287 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Irak'deki tesisler arasında #1 sırada yer alıyor.

Tainal Cement Plant nerede bulunur?

Tainal Cement Plant, Irak ülkesinde, yaklaşık 35.63551, 45.09801 konumunda.

Veri setinde Tainal Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Mass Group Holding Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.