Ev / Asya / Güney Kore / Çimento fabrikaları / Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant

Çimento fabrikası, Güney Kore. Yaklaşık konum 37.18628, 128.32198.

Çimento fabrikasıGüney KoreCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant — çimento fabrikası, Güney Kore. Belirtilen kapasitesi 3 750 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Ssangyong C&E Co Ltd kayıtlıdır. Güney Kore için kapasite sıralamasında 9 çimento fabrikası arasında 6. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 602 319 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 373 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %18 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 750 000t çimento
1 602 319t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#18CO₂ sıralaması — Güney Kore
0.43tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438855.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant için bildirilen kapasite 3 750 000 t çimento; bu değer Güney Kore içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (4 410 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 602 319 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

373 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
215 100konutun yıllık enerji tüketimi
27 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Güney Kore

Sungshin Cement Danyang Cement Plant: 11 300 000 t çimento11.3MSungshin C…Sampyo Cement Samcheok Cement Plant: 10 090 000 t çimento10.1MSampyo Cem…Hanil Cement Danyang Cement Plant: 8 100 000 t çimento8.1MHanil Ceme…Union Corp Pohang Cement Plant: 4 426 364 t çimento4.4MUnion Corp…Asia Cement Jecheon Cement Plant: 4 410 000 t çimento4.4MAsia Cemen…Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant: 3 750 000 t çimento3.7MSsangyong …Ssangyong Cement Donghae Cement Plant: 3 750 000 t çimento3.7MSsangyong …Korea Cement Jangseong Cement Plant: 2 260 000 t çimento2.3MKorea Ceme…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Ssangyong C&E Co Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant, kuzey yarımkürede 37.2°N enleminde, muson sıcak yazlı karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dwa) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~25°Ctipik sıcak mevsim
Muson sıcak yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
27.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
82 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Güney Kore için belirtilen kapasiteye göre 9 çimento fabrikası arasında 6. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 37.18628, 128.32198. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant — çimento fabrikası, Güney Kore. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant için 3 750 000 t çimento kapasite bildirir.

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 602 319 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Güney Kore'deki tesisler arasında #18 sırada yer alıyor.

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant nerede bulunur?

Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant, Güney Kore ülkesinde, yaklaşık 37.18628, 128.32198 konumunda.

Veri setinde Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Ssangyong C&E Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.